the69eyes_Balkan_Vampires
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


We are community of fans from Bosnia, Serbia, Croatia and Montenegro. Soon form will be refreshed and we hope more active than ever
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Cyber Gothic?

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Gothic Girl
Admin
Gothic Girl


Broj komentara : 125
Join date : 2009-05-01
Age : 33
Mjesto : Teslic

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeThu Aug 20, 2009 1:13 pm

Sta mislite o ovome?Evo par rijeci o njima...

Cybergoth je novi pokret u gothic subkulturi,nema puno sljedbenika i nije poznat…

Pripadnici cybergotha nemaju nikakva posebna politička uvjerenja niti su sljedbenici neke posebne religije…

Što pripadnike cyber subkulture razlikuje od pripadnika drugih gothic žanrova je poseban stil oblačenja koji podsjeća na likove u sf igricama i filmovima,te muzika koju slušaju,koje je većinom elektronička…

Cybergoth muzika:

EBM…Electronic Body Music.

Industrial.

Future pop.

Noise.

80’Gothic rock.

Darkwawe.


Cyber moda:

DREAD FALLS



Music :

ANGELSPIT

COMBICHRIST

THE BIRTHDAY MASSACRE

NEON SYNTHESIS

AYRIA

ZOMBIE GIRL

XP8

ANDERS MANGA…
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/sanja1990
arek69

arek69


Broj komentara : 24
Join date : 2009-05-02
Age : 34

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeThu Aug 20, 2009 7:54 pm

Evo malo vise informacija (prevedeno sa Wikipedije XD)

Cybergoth je podkultura koja dolazi od elemnata cyberpunk-a, goth-a, raver-a i rivethread oblacenja. Za razliku od tradicionalnih goticara, Cybergoticari slusaju vise elekto dance muziku vise nego rock.

Istorija
Dok je naziv 'Cybergoth' bio ustanovljen u 1988-moj u Velikoj Britaniji od strange Games Workshop-a za njihovu igru Dark Future, ovaj stil je isplivao na povsinu tek deceniju kasnije. Valerie Steele citira Juliju Borden koja definise cybergoth kao kombinaciju elemenata industrijske estetike sa stilom koji podsjeca na "Gravers-e" (Gothic Ravers). Graversi su hibrid od "Britanskog Raver-a izgleda i NYC ClubKid izgleda sa freak primjesom" (jao kako ovo zvuci XD).
Ova kombinacija izmedju New York i London stilova je pocela u 1999-toj. Boren kaze da u pocetku, ektenzije i svjetle hulohopke nisu isle dobro sa Goth odjevanjem, ali da su od 2002, "rave elementi haljina zamjenjeni od stane industrijsko-uticajnnih dodataka, kao sto su naocale, odjeca sa odsjajem i vecinom crna odjeca.

Steele zakljucuje:
" Danasnji cyber gothi nose najvise crnu odjecu sa naznakama neon boja, pored toga i odjecu napravljenu od odsjajnih materijala i PVC, i cizme sa VELIKIM petama. Njihove ekteznije obicno uzimaju svjetlu boju i naravno - vise pircinga na tijelu. Naocale su cesto nosene. Neki cyber gothi isto nose gas maske (sto izgleda da je medicinski fetis) ili svjetlucave PVC doktorske maske. "


Odjevanje
Cybergoth odjeca spaja rave, rivethread i goth stil, isto kao i inspiracije iz cyberpunka i drugih oblica SF-a. Androginja je uobicajena. Ovaj stil ponekad uzima jako svjetle ili neon-reaktivne boje kao sto su: crvena, plava, neon zelena, hrom ili roza; unatoc obicnim, crnom gothic odjecom.

Crno-i-monohromsko redanje moze biti u vise oblika, koristeci jako svjetlo obojenu kosu, umjetni make-up, kiberneticke nastavke ako sto su prave LED ploce, fizicko mjenjanje tijela i naocale (narocito aviator-stil), obicno nosene na celu ili oko vrata nego na ocima. Umjetne, ekstenzije ponekad koristene da bi se povecao efekat. Mogu biti napravljene od razlicitih materiala, iduci od konca pa do florescentnih cijevi i elektricnih zica.

Muzika
U prvoj deceniji 21-og vijeka, instrumentalnih, sintesiziranih hipnotickih tempa i tekstura trance muzike kasne 1990-te, transformisana je u FuturePop, naziv imenovan od Ronan Harris clana VB benda VNV Nation i Stephan Groth, vokalista od Apoptygma Bezerk. Ostala muzika je: aggrotech, power noise i klubska dance muzika kao: techno, drum and bass, darkstep, synthpop, electropop, gabber, intelligent dance music, EBM, dark psytrance i South African psytrance.



Eto toliko od mene. XD
Da malo budem i ja aktivan, vise sam lurker ovdje. XD
Na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Broj komentara : 390
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Gradiska

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 7:23 am

meni su oni znaci prejaki, znam vec neko vreme za njih jer imam ih par kao prijatelja na raznim stranicama

Cyber Gothic? 1130454425_ecybergoth
Cyber Gothic? Avialice
Cyber Gothic? GIP_041008_030
Cyber Gothic? 295169692_6_m2dn1
Na vrh Go down
https://the69eyesvampire.bosnianforum.com
GoThGiRl_lOsT_iN_pArAdIsE
clan 2 ranga
clan 2 ranga
GoThGiRl_lOsT_iN_pArAdIsE


Broj komentara : 106
Join date : 2009-06-14

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 12:03 pm

Meni je super njihov stil i sve,mada po meni u nekim stvarcicama preteruju ...
Na vrh Go down
Gothic Girl
Admin
Gothic Girl


Broj komentara : 125
Join date : 2009-05-01
Age : 33
Mjesto : Teslic

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 12:36 pm

Slazem se sa tobom da stvarno malo pretjeruju...pogotovo kad mi sinoc arek_69 rece da stavljaju LED ploce na sebe... :hhahahah:
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/sanja1990
Admin
Admin
Admin


Broj komentara : 390
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Gradiska

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 2:31 pm

ja im se iskreno dvim jer ja tako nesto nikad ne bi mogla nit uradila od sebe a i izgledaju mi kao iz buducnosti
Na vrh Go down
https://the69eyesvampire.bosnianforum.com
GoThGiRl_lOsT_iN_pArAdIsE
clan 2 ranga
clan 2 ranga
GoThGiRl_lOsT_iN_pArAdIsE


Broj komentara : 106
Join date : 2009-06-14

Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 6:19 pm

pa jeste svaka im cast,mada su suvise eksentricni za moj ukus,..,..,
Na vrh Go down
Sponsored content





Cyber Gothic? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cyber Gothic?   Cyber Gothic? I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Cyber Gothic?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» gothic lolita
» gothic fashion
» Gothic moda (muska i zenska)
» Gothic band iz Srbije...pod obavezno poslusati

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
the69eyes_Balkan_Vampires :: Living room :: fashion-
Idi na: